Taccs - BalÁnuszok 4-3
Taccs - Szkafander 3-2
Taccs - Reaktivált Gének FC 3-5

Utolsó kommentek

• t6ccs: gátat kell szabni a hasonló bemondásoknak. a csk-nak javaslom, hogy statuáljon példát azzal, hogy ... (2009.12.17. 14:19) 2009 Őszi szezon statisztikája
  • Faresz: Nem si tudom, bemondásra beírni??? A krónikák nem rögzítették, így picit necces az eset megítélése... (2009.12.17. 12:25) 2009 Őszi szezon statisztikája
  • tGábor: Jóhiszeműen kijavítottam. Nem rossz statisztika egy kapustól, három meccsen két gólpassz.:) (2009.12.17. 11:53) 2009 Őszi szezon statisztikája
  • vcarter82: Kedves Admin! Kérem egy apró és jelentéktelen hiba kijavítását, miszerint Borisz 2 gólpasszt adott... (2009.12.16. 17:05) 2009 Őszi szezon statisztikája
  • t6ccs: Köszönjük! Nem rossz ez az eredmény, elvégre a több, mint a csoport egyharmada kiesett... De lehe... (2009.12.14. 13:47) 2009 Őszi szezon statisztikája

27 28 29 30 31

Taccs - Mamutok 3-2, Győztes meccsen debütált Zoltán, a forduló újonca...

2008.03.19. 11:07 :: taccs

...de nem tudta megismételni évekkel ezelőtti bemutatkozásomat a Taccsban, amikoris az utolsó két fordulóban kaptam pár percet a bizonyításra és kétszer is megzörgettem az aktuális ellenfél hálóját. Emlékeztek még arra a felejthetetlen cigánykerékre, srácok? De kanyarodjunk vissza szobatársamhoz, Zolihoz és a Mamutok elleni mérkőzéshez, bár jó érzés nosztalgiázni.
Most, hogy a győztes meccs következménye a nyilatkozatstop megszüntetése, kicsit bő lére fogom engedni a tudósítást. Remélem, többször nem lesz ilyesmi, hogy a csapat tagjai és szurkolói nem írhatják le gondolataikat a Taccs fórumán. Nem volt ez így jó senkinek, de ezt már többször említettem. Ezért most következzék egy szép, hosszú cikk mindannyiunk örömére és (le)épülésére!
Annyian hiányoztunk a csapatból különböző okok miatt, hogy nem tudtunk volna kiállni a Mamutok ellen teljes létszámban, ezért volt szükségünk Zoli játékára, aki nyomdokaimba lépve egyszerű szurkolóból vált a Taccs tagjává. A hiányzók listája terjedelmes, de tanulságosak az indokok, egy-két dolgon talán lehetne változtatni. Balázs nem bírta elviselni a csapaton belül uralkodó győzelmi kényszert, ezért úgy döntött, egy időre szögre akasztja a csukát (visszavárjuk!), Tomi azt hitte, már szünetel a bajnokság (az ilyenfajta tévhitek kiküszöbölése végett kell elolvasni minden nap az ímélt és ellátogatni a Taccs honlapjára...), Ricsi műtét után lábadozik (mielőbbi felépülést kívánunk neki!), jómagam egészségügyi okok miatt csak nézni tudtam a társaim küzdelmét, András szurkolónk pedig személyes okokra hivatkozva maradt távol a Beac-pályától (nyilatkozatstop meg miegymás, ugye...). Az viszont örömteli volt, hogy kilátogatott a meccsre régi-új szurkolónk, Judit is H. Gabi társaságában, így hárman buzdítottuk a csapatot.
A mérkőzés első percei után már látszódott az ellenfél egy-két játékosának megoldásán, hogy verhető ellenféllel van dolgunk. Ez a megállapítás akkor vált igazán helytállóvá, amikor Barna egy hosszú indítást megszelídítve ballal a kapufára rúgta a labdát, ami onnan a kapuba pattant. (Cikkem főszereplője, Zoltán is ott ólálkodott a kapu torkában, de nem volt szükség a beavatkozására.) Pár perc múlva ismét Barna gondolt egy merészet és távolról kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. Helyezett lövés volt, ismét a kapufa sietett segítségünkre. Remélem, most már megtalálta a tesóm a góllövő cipőjét! Itt jegyzem meg, hogy a csapat jó lövőtechnikájú játékosai nyugodtan próbálkozzanak messziről a továbbiakban is, mert lövésből lesz a gól, de ha nem, akkor is jó a szöglet. Még izgulhattunk egy kicsit a félidő lefújása előtt, mert az ellenfél kihagyott egy nagyon nagy helyzetet. Nem rajtunk múlott...
A második félidő izgalmasabb perceket hozott, mint az első. A szurkolótábor tűkön ült az utolsó néhány percben, amikor már arra rúgtuk a labdát, amerre álltunk. De hogyan is vált ennyire feszültté a meccs? Várjatok, leírom. Már a félidő elején kijött a fáradtság Ákoson, aki hátul eladta a labdát és csak a szerencse meg a csatár ügyetlensége mentett meg minket a bekapott góltól. Aztán Áki kijavította a hibáját, mikor Barna bedobásába Gabi nem fejelt bele, ő viszont bebelsőzte a labdát. Egyébként már előtte is volt egy gyönyörű kényszerítőzés a Mamut-kapu előtt, de az még sajnos kimaradt. Aztán talált egy gólt az ellenfél, miután Gabi lyukat rúgott. Van ez így, bevallom, velem is megesett már... H. Gabit leintettem ezután, mert azt mondta, hogy jó nekünk a 3-1 is. Sajnos igazam lett, mert egy védelmi hiba után Farek ismét a hálónkból kaparhatta ki a labdát. Ez kábé a félidő felénél volt, a gól után eléggé beszorultunk, csak a védekezésre összpontosítottunk. Ákos, a védelem bástyája mellé hátrazárkózott Peti, Gabi és Barna is, Zoli pedig a center pozíciót feladva félpályáig visszajött. Szükség is volt hátul az erősítésre, mert meleg perceket okozott az ellenfél. Végül a bíró lefújta a meccset és elkönyvelhettük szezonbeli első győzelmünket. Éljen!
Kiszenvedett győzelem volt, ezt be kell látni, de csere nélkül dicséretes. Pozitívum, hogy a támadásoknál láthattunk szép megoldásokat és az elöl levők is segítettek a védekezésnél. Ezen az úton kell tovább haladnunk és még szép sikerekben lehet részünk. Talán még a bronz is meglehet. Úgy hallottam, hogy csapatkapitányunk, Gabi szerződést ajánlott Zolinak. Én a helyében élnék vele, hiszen anno én is így váltam a Taccs-család pótolhatatlan, megbecsült és szeretett tagjává. Bocsánat, ha a végére megint nem bírtam ki, hogy ne fűzzem bele magamat is a tudósításba, de tudjátok, hogy van ez. OLI

Gólok: Barna(2), Ákos
Játszottak: Ákos, Barna, Faresz, Péter, Zoli, Gábor